بلاگ

اسکراب سر چیست؟

لایه‌بردارها اغلب برای صورت و بدن استفاده می‌شوند. اما آیا می‌دانستید که می‌توان از آن‌ها برای پوست سر نیز استفاده کرد؟ مطمئناً می‌توانند و اگر قبلاً از یکی از آنها استفاده نمی‌کردید، باید فوراً به روتین مراقبت از موهای شما اضافه شود اما چرا؟

چون بعد از این همه حالت‌دهی و رنگ‌ و مواد شیمیایی که به موهای خود می‌زنید، پوست سر شما مستحق استراحت و دریافت مواد معدنی است. از طرفی اسکراب سر این کار را آسان‌تر می‌کند. حتی اگر نمی‌خواهید هزینه اضافه پرداخت کنید، می‌توانید از روش‌های معمول خانگی برای ساخت این ترکیبات که به‌عنوان اسکراب سر خانگی شناخته می‌شوند، استفاده کنید.

مزایای اسکراب کف سر چیست؟

اسپری‌های ضد موخوره، شامپوهای خشک جاذب روغن و ژل‌های موجود می‌توانند مشکلات زیادی را برای پوست شما ایجاد کنند. طبیعی است که پوست سر اثراتی مانند خارش و سوزش را احساس کند و مراقبت از آن ضروری است. در ادامه برخی از مزایای اسکراب سر را بررسی می‌کنیم:

●        به رفع شوره سر کمک می‌کند.

هنگامی که پوسته‌های شوره سر شروع به ‌ظاهرشدن روی شانه‌های شما کرد، به طبع به دنبال راهی برای حل مشکل هستید. به‌سادگی یک اسکراب تصفیه‌کننده را روی موهای خود بمالید تا سلول‌های مرده پوست را از بین ببرید و مقداری از خارش پوست سر را تسکین دهید. اسکراب پوست کف سر در درجه اول، شوره شما را از بین می‌برد.

●        از تجمع چربی جلوگیری می‌کند

یکی از بزرگ‌ترین و قابل‌توجه‌ترین مزایای لایه‌برداری پوست سر، توانایی آن در از بین‌بردن مؤثر تجمع چربی‌های اضافی است. همه چربی‌های کف سر با شامپوها از بین نمی‌روند. اسکراب با از بین بردن این چربی‌های اضافه، پوست سر را پاکسازی کرده و چربی کف سر را کنترل می‌کند. همین کار باعث می‌شود بوی نامطبوع سر از بین رفته و خارش، جوش و التهاب ناشی از چربی سر رفع می‌شود.

        از ریزش مو جلوگیری می‌کند

استفاده از اسکراب سر برای لایه برداری باعث باز شدن منافذ پوست سر شده و کمک می‌کند پوست راحت تر نفس بکشد. به عبارتی گردش خون  را بهتر کرده و اثر بسیار خوبی روی تقویت و رشد موها داشته و همین طور مانع ریزش مو می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *